Databáze skal - sektor: Šemnice u mostu

státstátČeská republika Česká republika
regionregionSeverozápadní Čechy
oblastoblastKrušné hory


Popis: Šemnice jsou asi nejvýznamějším lezeckým terénem v tomto průvodci a zároveň i největší romantikou, kterou můžete v tomto kraji najít. Šemnice se rozkládající na levém břehu v krásném poklidném prostředí u romantické, zrovna v tomto místě tiše plynoucí, Ohře.
V oblasti se nachází šest skal, které nabízí různorodé a opravdu pěkné lezení pro středně pokročilé lezce, ale i úplné začátečníky. Materiál je vesměs velmi pevný, nedrolí se, stěny se zdvíhají místy do více než 20 metrové výše a jsou převážně mírně ukloněné a to tím pro ruce příjemnějším směrem.Stěny jsou také poměrně členité, protkané řadou spár a horizontálních trhlin.
Cesty jsou odjištěny kvalitně lepenými borháky. I když je jištění rozmístěno poměrně s citem a autoři cest sem tam využívali přírodní možnosti zajištění pomocí vlastních jistících prostředků, je oblast odjištěna bezpečně a u většiny cest si vystačíte jen se sadou expresek.
Po lezení je možné se osvěžit v řece nebo nachytat nějaké ryby na večeři. (pokud máte rybářský lístek)

Pozn: Když se zkráceně říká Šemnice je většinou třeba dodat u mostu, nebo nad vlastní obcí Šemnice, která se nachází o něco výše ve svahu nad řekou, jsou ještě patrné jedny mohutné skalní stěny, kde je ovšem lezení z důvodu ochr. přírody zakázáno.

Přístup:
Po přejetí mostu (v Šemnicích u mostu) mezi obcemi Muzikov a Dubina pokračujte hned za mostem po tenké safaltce doleva, silnička se prudce stočí zpět k řece a přes nepřehledný horizont sjedete do chatové oblasti (U mostu), kterou projedete proti proudu řeky asi 0,8 km až na její konec ke dvěma opuštěným chatám. Zde můžete zaparkovat. Nechte volný průchod pro turisty a cyklisty. Vlastní přístup je pouhých 50 m podél k již viditelným skalám.

Materiál: Žula

Přehled skal

SkálaPočet cest
Boulovatá0
Hlavní masiv0
Skříň0
Sluneční0
Špačkárna0
Západní0

Sektor je zmíněn v průvodci: Skalní oblasti v okolí Ostrova
Skalní oblasti v okolí Ostrova