Databáze skal - sektor: Studenské skály

státstátČeská republika Česká republika
regionregionVýchodní Čechy
oblastoblastOrlické hory


Popis: Studenecké skály se nacházejí na vrcholu kopce Studený v blízkosti Pastvinské přehrady. Tvoří místy přerušovanou skalní hradbu. Skládají se z ruly a mají výšku do 20 m. Jsou ideálním místem pro čtyřkové a pětkové lezce, na své si přijdou ale i šesťáci.

Skály jsou vzorně odjištěné novými borháky a na místech slaňáků se ve spoustě případů houpou příjemné dvojité řetězy s mailonkami (pevně zašroubovanými karabinami). Cesty jsou dole popsané názvy, šipkami a obtížnostmi. Úplná rozkoš. Autorům za toto připadne věčné lezecké nebe.
Přístup k sektoru: Z obce Vlčkovice (parkoviště u kravína) po červené značce (cca 1,5 km). Z obce Studené (parkoviště u požární zbrojnice, nebo u restaurace Podskalák) po modré na rozcestí Horní Studenský les, poté po červené značce (celkem asi 2 km). Nejbližší vlakové spojení je v zastávce Těchonín na trati 021 Letohrad - Hanušovice. Nejkratší možnost je z parkoviště na křižovatce asi 1,5 km za Studeným, kde ze silnice Studené - Těchonín odbočuje spojka do Vlčkovic (křížek, možnost parkování) - odtud přímo vzhůru po louce a poté lesem (neznačená vyšlapaná pěšina).
Materiál: Rula

Přehled skal

SkálaPočet cest
Dívčí skála6
Meziskalí6
Nad Ohništěm6
Pejrova skála8
Slunečná7
Titanic6
U Buku5
Vyhlídka6