Databáze skal - sektor: Babylonský lom

státstátČeská republika Česká republika
regionregionZápadní Čechy
oblastoblastDomažlicko


Popis: Babylonský lom se nachází 8 km od Domažlic přímo u železniční zastávky obce Babylon. Oblast s celoročním lezením bez omezení je odjištěna lepenými bh. od ČHS a klasickými nýty. V jedné cestě si lze vyzkoušet vkládání vklíněnců a friendů. Cesta je vhodná pro výuku zakládání. Žulové stěny 5 - 12 m. se stupnicí 3 až 9- UIAA, jsou převážně kolmé a mírně položené. Nachází se zde i převislé sektory s velkou obtížností. Nezapomeňte si přilbu !
Přístup k sektoru: VLAKEM - přímo naproti slakové zastávce v obci Babylon, nelze přehlédnout
AUTOBUSEM - od zastávky cestou přes hráz přírodního koupaliště do jeho zadní části, lesem a chatařskou oblastí k železniční zastávce - cca 1 Km
směr Hotel Praha
AUTEM – při příjezdu od Plzně minete autobusovou zastávku na začátku koupaliště. Po levotočivé zatáčce okolo přírodního koupaliště, zatočte na křižovatce vlevo přes zpomalovací pruh do centra obce směr hotel Praha. Stále rovně po hlavní přes hráz rybníka. Před penzionem Magda vpravo do kopce. Za železničním přejezdem zaparkovat vlevo na parkovišti. Odtud podél kolejí vpravo cca 50m. Nevstupujte do kolejiště !!!

Přehled skal

SkálaPočet cest
Babylonský lom0