Databáze skal - sektor: Bílá skála

státstátČeská republika Česká republika
regionregionČeskomoravská vrchovina
oblastoblastŽďárské vrchy


Popis: Nachází se mezi Devíti skalami a Křižánkami na modré turistické značce. Lezení je zde povoleno v časovém omezení od 1.7. do 31.12. Výstupy severní stěnou jsou zakázány. Výška stěny až 28 metrů z jihozápadní strany. Silně převislá jihovýchodní stěna má 15 metrů.Vedou zde i cesty klasifikace VIII. Bílá skála patří ke skalám s velice krásnými výstupy, ovšem může jimi i zaskočit hlavně lezce začátečníky.
Přístup k sektoru: Od Moravských Křižánek po modré značce ve směru k Devíti skalám až do míst, kde je po pravé straně těsně u cesty Ostrá skalka. Proti ní na levé straně cesty 100m od ní je Bílá skála. Z Mor. Křižánek 2km (35 min).
Z Devíti skal po modré značce až k poslední Ostré skalce těsně u cesty. Proti ní přes cestu je vzdálena asi 100m Bílá skála.
Od Drátníku po červené značce a silničkou k Milovům na rozcestí s pomníčkem lesních dělníků. Odtud nahoru kamenitou cestou až k rozcestí a oblouku asfaltové cesty. Stále v přímém směru (sejdeme z cesty) lesem ještě 400m k Bílé skále. Od pomníčku 3km.
Materiál: Rula

Přehled skal

SkálaPočet cest
Bílá skála49
Schovanka4