Databáze skal - sektor: Tři kameny u Nových Losin

státstátČeská republika Česká republika
regionregionSeverní Morava
oblastoblastŠumpersko

Omezení: lezení není omezeno
Popis: Tři kameny se nacházejí západně od města Kouty nad Desnou na stejnojmenném kopci. Z geologického hlediska jsou skály tvořeny z krystalické břidlice místy prorostlé křemenem. Skála je pevná, dostatečně členěná a poskytuje silové a technické lezení v kolmých stěnách, převisech a komínech. Popisované cesty jsou označeny šipkou a číslem. Cesty jsou jištěny skobami. Tato oblast slouží pro místní horolezce k nácviku lezení na horách. Skály dosahují výšky až 20 metrů. Skála je hodně zvětralá, a proto doporučujeme při lezení používat přilbu. Pozor na volné bloky a kameny!
Přístup k sektoru: Od železniční stanice Nové Losiny vyjdeme po asfaltové silnici směrem na Loučnou nad Děsnou. Asi po 2 kilometrech narazíme na modrou turistickou značku, která vede až ke skalám.
Eventuelně autobusem do Loučné nad Děsnou zastávka Jespil (nebo vlakem) vyjdeme po asfaltové cestě směrem na Nové Losiny (z železniční stanice na asfaltovou cestu kousek po modré turistické značce). Projdeme přes Přemyslov až do sedla asi 4 kilometry, kde odbočuje lesní asfaltová silnice vlevo (skály jsou již vidět). Odtud buď po silnici 2 kilometry na modrou turistickou značku a po značce ke skalám nebo přímo po loukách a lesem vzhůru ke skalám.
Materiál: Břidlice

Přehled skal

SkálaPočet cest
Dolní skála13
Věžička3
Vyhlídková skála - SV stěna15
Vyhlídková skála - SZ stěna9