Databáze skal - sektor: Godula

státstátČeská republika Česká republika
regionregionSeverní Morava
oblastoblastBeskydy

Omezení: Oblast se nachází v CHKO Beskydy, lézt je možno celoročně bez zimní horolezecké výzbroje (mačky, cepíny, atd.). Horolezci mohou v areálu skal tábořit pod podmínkou dodržení návštěvního řádu CHKO (prav
Popis: Skalní stěna tvořená velmi tvrdým pískovcem godulským nabízí lezení svým charakterem se značně lišící od lezení v tradičních pískovcových oblastech. Omezený úsek v centrální části stěny je zvětralý – neleze se.
Cesty jsou zajištěny kruhy a borháky, u nástupů jsou označeny názvy a stupni obtížnosti. Tvrdost horniny umožňuje použít k dojištění hexy a friendy.
Obtížnost cest se pohybuje v rozmezí stupňů III až VII (jedna cesta je hodnocena stupněm IX).
Přístup k sektoru: Přístup je možný vlakem (na trati Frýdek-Místek – Český Těšín) do obce Hnojník odkud autobusem do Komorní Lhotky k hotelu Godula (možnost parkování) nebo na konečnou zastávku k hotelu Santis (velké parkoviště). Příjezd autem přímo ke skalám není dovolen. Od hotelu Godula žlutou turistickou značkou po asfaltové cestě kolem kamenného kostela přes potok a dále k místu, kde silnička zahýbá prudce doleva. Odtud přímo neznačenou polní cestou ke skalám. Od hotelu Santis po můstku přes říčku Ráztoku a po chodníčku mezi ploty na travnatou mez. Dále nad chaty a hned nad nimi šikmo doleva nahoru mladým lesem ke skalám. Z parkoviště u hotelu Santis je to necelých deset minut pěší chůze.
Materiál: Pískovec

Přehled skal

SkálaPočet cest
Godula37